#تئاتر
خبر
نمایش هدیه جشن سالگرد
نمایش هدیه جشن سالگرد
خبر
نمای «سنگلج» مرمت شد
نمای تماشاخانه سنگلج در اسفند ماه ۱۳۹۷ با در نظر گرفتن حفظ بافت نما و قدمت و جایگاه تاریخی ساختمان و فضای جدیدی برای معرفی و تبلیغات نمایش‌ها بازسازی و مرمت شد.
خبر
نمایش‌‌های روی صحنه چقدر فروختند؟
آخرین آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تعداد تماشاگر تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی به استثنای مجموعه تئاتر شهر مشخص شد.
خبر
داوران هشتمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر معرفی شدند
دادویی، نصرآبادیان و رحمانی طی حکمی از سوی افشین علی اصفهانی دبیر جشنواره به داوری هشتمین جشنواره تئاتر ثمر منصوب شدند.
خبر
چهل سال نمایش

 مدیرکل هنرهای نمایشی پیش از رونمایی از کتاب در سخنانی با بیان اینکه حدود ۱۵۰ سال از تئاتر ایران میگذرد، بیان کرد: در مدیریت فرهنگی هنری و حوزه‌های نمایشی چیزی که مهم است و میتواند به عنوان برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت در نظر گرفته شود داشتن آمار و اطلاعات است. تئاتر ما در زمانهایی دچار تحریم و بازخواست شد، در دوره‌هایی نیز دچار محدودیت و یا حتی تجدد صرف شده است. در بین آنها یک دوره تحول اساسی در تئاتر ما به وجود آورد آن‌هم انقلاب اسلامی بود.
شهرام کرمی ادامه داد: انقلاب اسلامی با هدف تغییر سیستم و نظام حکومتی ایجاد شد و در ادامه باعث تغییر فرهنگی شد و بر هنر این کشور هم تاثیر گذاشت. اکنون بعد از چهار دهه شاید بیشتر از هر زمان دیگر داشتن اطلاعات برای ما بسیار ضروری است.
وی درباره نحوه نگارش این کتاب نیز توضیح داد: شش ماه نگارش این کتاب طول کشید و نتیجه آن یک کتاب دوجلدی ۹۰۰ صفحه‌ای از مجموعه‌ی فعالیتهای ۴۰ سال اخیر تیاتر است. ما سرمایه‌ بسیار خوبی در این سالها داشته‌ایم و شاید چندان به آن توجه نشده تا بتوانیم با یک چشم انداز روشن برنامه ریزی کنیم.
کرمی با اشاره به اینکه ما در ایران ۸۲ جشنواره تئاتری داریم درحالی که تعداد مخاطبانمان نسبت به دیگر کشورها کمتر صصاست، بیان کرد: با استناد به این اطلاعات آماری ما می‌توانیم مقایسه‌های بهتری داشته باشیم. باید بتوانیم تبادل آثار هنری و تولیدات نمایشی بین شهرهای ایران را رقم بزنیم. وقتی این منابع راحت در دسترس باشند می‌توانیم بهتر از ظرفیت‌ها استفاده کنیم. همه صپرهیز می‌کنیم از طرح نقاط ضعف خود اما با شناسایی همان‌ها می‌توانیم بهترین استفاده را کنیم.
مدیر کل هنرهای نمایشی همچنین با اشاره به تقدیر از هنرمندان انقلابی در این مراسم، اضافه کرد: ما با لیست انبوه هنرمندان انقلابی مواجه شدیم بنابراین با سرفصل های ریزتری اینکار را کردیم تا به جمع بندی بهتری برسیم. تاکید داشتیم که تعداد این افراد بیشتر از ده نفر نباشد تا مثل دیگر تقدیرهای عرصه هنری باشد. پس این هنرمندان نماد تعداد زیاد عرصه هنرهای نمایشی هستند که ما به نمایندگی از دیگران از آنها تقدیر می‌کنیم.
پس از پخش ویدئویی از این ده هنرمند که شامل کریم اکبری مبارکه، سعید اسماعیلی، اعظم بروجردی، مرتضی شاه کرم، امیرحسین شفیعی، ندا ثابتی، حسین عالم بخش،محمود فرهنگ، نصرالله قادری و مریم معترف می‌شوند، ندا ثابتی یادداشتی را خواند که در بخش‌هایی از آن گفت: نوزده سال است صکه وارد تئاتر شدم. اگر جشنواره فجر نبود همچنان ادامه دهنده تئاترهایی بودیم که در سال ۵۶ با باورهای غربی روی صحنه بودند.
وی با بیان اینکه بزرگان تئاتر بارها نصیحتم کردند که نه از تشویق ها خوشحال و نه از بی توجهی ناراحت شوم، اظهار کرد: امیدوارم در آینده با جدیت به سمت ادبیات نمایشی بروم تا درام نویسی ما روز به روز بهتر از گذشته شود.
در ادامه این مراسم از ۱۰هنرمند تئاتر انقلاب اسلامی قدردانی شد.

شهرام کرمی
خبر
اجرای «در روی پستچی باز نکن» آغاز شد
نمایش «در روى پستچى باز نکن» در سکوت خبرى و تبلیغاتى اجراى خود را در تماشاخانه دیوار چهارم آغاز کرد.
خبر
«خنکای ختم خاطره» روایت تبعات جنگ است
نمایش «خنکای ختم خاطره» متأثر از شرایط جامعه و کمبودهای جنگ است و موضوعی اجتماعی دارد و تبعات بعد از جنگ و خانواده‌هایی که خسارت دیده‌اند را روایت می‌کند.
MohammadHossein
عالی
خبر
آذرنگ بازیگر تئاتر خودش شد
حمیدرضا آذرنگ در نمایش «خنکای ختم خاطره» که خودش کارگردانی خواهد کرد از 24 آذر ماه روی صحنه خواهد رفت.
خبر
پانته آپناهی‌ها و صابر ابر روی صحنه‌ی تئاتر می‌روند
نمایش «تن‌شوری» به کارگردانی رضا ثروتی از اواخر آذر ماه به روی صحنه می‌رود.
خبر
بازیگران «عشق من حامد بهداد» معرفی شدند
اجرای نمایش «عشق من حامد بهداد» به کارگردانی شکرخدا گودرزی، به زودی در خانه موزه انتظامی آغاز می‌شود.