علی نصیریان

فیلم‌نامه‌ نویس | بازیگر
۰
شما
۱۰/ ۷.۳
۳
سلبریتی‌های مشابه
امیر جعفری ابوالفضل پورعرب محسن مخملباف کامبیز دیرباز جواد عزتی پارسا پیروزفر نوید محمدزاده حمید لولایی حسن پورشیرازی
دنبال کنندگان
۱ نفر
صفحات علی نصیریان
فعالیت حرفه‌ای
به بازی علی نصیریان در فیلم جزیره آهنی چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
۱۳۸۲
شاه خاموش
در آغاز جنگ جهانی اول، دولت ایران رسماً اعلام بی طرفی می کند تا کشور را از ویرانی بیش تر در امان نگه دارد، اما طرفین جنگ، به ویژه متفقین از یک سو و متحدین از سوی دیگر اعلام بی طرفی را نادیده می گیرند و ایران را عرصه ی رقابت و کشمکش های سیاسی و نظامی قرار می دهند. در چنین موقیعتی احمدشاه قاجار خودش را چون طفلی در برابر سیاست بازان کار کشته ی فرنگی و ایرانی، گیج و درمانده می بیند و به یاد می آورد که هرگز کودکی و نوجوانی نداشته است. در بهار یکی از آن سال ها، شاه جوان با کنتس دگوتی، دختر وزیر مختار اتریش، کشوری که به طرفیت آلمان، با روس و انگلیس در جنگ است آشنا می شود. ادامه ی رابطه با کنتس که چند سال از او بزرگتر است مورد اعتراض وزرای مختار روس و انگلیس قرار می گیرد، زیرا بیم آن را دارند که این زن جاسو سه ای باشد که به نفع دشمنان شان به دربار و قلب شاه نفوذ کرده است. در این گیرودار، عرصه ی تجاوز روس و انگلیس به رقابت با آلمان و عثمانی گسترش می یابد تا آن جا که سربازان روس کرج را اشغال می کنند و به دروازه های تهران می رسند. با همت و تدبیر مردان میهن پرستی چون مستوفی و مدرس و دیگران که دولت نوبنیاد مشروطه را فاقد هر گونه تلاش و توان مالی و نظامی و اجرایی مقابله با چنین شرایطی می بینند، احمدشاه می پذیرد که مقر دولت و دربار را از پایتخت به اصفهان که از مراکز فعالیت مخالفان روس و انگلیس است منتقل کند و امور پایتخت را به نیروهای رادیکال ضداستعمار بسپارد و شرط انصراف خود از این تصمیم و حرکت را تخلیه ی بوشهر از قوای انگلیس و عقب نشینی نظامیان روس از کرج و قزوین و شمال کشور اعلام یم کند و بر این رأی و رویه استوار می ماند. وزرای مختار روس و انگلیس که از این تصمیم که در واقع یک بلوف دیپلماتیک است سراسیمه می شوند، نزد شاه می آیند و شرایط او را یم پذیرند تا از انتقال پایتخت به اصفهان صرف نظر کند اما درخواست جدیدی نیز عنوان می کنند و آن قطع رابطه ی شاه با کنتس است. شاه به رغم همه ی علایقش به کنتس این شرط را هم می پذیرد.
علی نصیریان | محمدرضا فروتن | مهتاب کرامتی
به بازی علی نصیریان در فیلم شاه خاموش چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
۱۳۷۷
کمیته مجازات
به هنگام پادشاهی احمد شاه قاجار، ابوالفتح میرزای صحاف که به همراه همسر و فرزندش اصلان از تبریز به تهران آمده و عضو انجمن مجازات است، با جذب رضا، تفنگچی معیر الدوله، نقشه‌ای برای ترور شخصیت‌هایی را که از دیدگاه انجمن خائن به میهن هستند می‌کشند. ابوالفتح همسر و فرزندش را راهی ولایت می‌کند و به دستور او اسماعیل خان، رییس سازمان غله را که به انگلیس غله صادر کرده است و سبب کمبود غله و نان در کشور شده است، ترور می‌کند.پس از چندی، شبی رضا که در می‌خوارگی زیاده روی کرده، اسرار انجمن را نزد شعبان استخوانی فاش می‌کند و درگیری شعبان و همراهانش با او سبب می‌شود دریابد که شعبان نیز از آدمهایی است که انجمن ازشان استفاده می‌کند. ترور دوم را رضا با حضور در مجلس زنانه، هنگام سخنرانی متین السلطنه، مدیر روزنامه عصر جدید و مخالف سرسخت انجمن مجازات انجام می‌دهد. نوبت به ترور خان مظفر، عامل اصلی استعمار در ایران مشهور به هزاردستان که می‌رسد، او با پرداخت وجهی برای کمک به انجمن جان خود را می‌خرد.ترور سوم را شعبان با کشتن کفیل شعبه تأمینات در سلمانی انجام می‌دهد. ابوالفتح به رضا خبر می‌دهد که او به دلیل فاش کردن اسرار انجمن، خود باید به دست شعبان کشته شود. ابوالفتح به دلیل همسو شدن انجمن با هزاردستان، از آن جدا می‌شود و رضا نیز با حیله‌ای شعبان و همراهانش را به ته چاه می‌فرستد و خود تهران را ترک می‌کند.
به بازی علی نصیریان در فیلم کمیته مجازات چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
به بازی علی نصیریان در فیلم برج مینو چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
به بازی علی نصیریان در فیلم عشق من، شهر من چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
۱۳۶۷
روز باشکوه
به مسئولین یک شهر کوچک در حاشیه‌ی کویر اطلاع داده می‌شود که در آینده‌ی نزدیک یکی از مقامات بلند پایه‌ی درباری از شهر آن‌ها بازدید خواهد کرد. مسئولین برای استقبال از مقام مزبور، دست به کار شده، می‌کوشند از تمام امکانات شهر در برگزاری مراسم استقبال استفاده کنند. از سویی دیگر یک ورزشکار جوان از اهالی این شهر که در مسابقات آسیایی مدال طلا کسب کرده است، به شهر بازمی‌گردد و مورد استقبال پرشور مردم قرار می‌گیرد. وقتی مسئولین از علاقه‌ی مردم به ورزشکار جوان مطلع می‌شوند، تصمیم می‌گیرند از محبوبیت او برای کشاندن مردم به مراسم استقبال استفاده کنند. ولی جوان ورزشکار و پدر او که از اطباء سنتی شهر و مورد احترام اهالی است، حاضر به هیچ‌گونه همکاری نیستند. مسئولین شهر و نماینده‌ی دربار تصمیم می‌گیرند برای جلب موافقت جوان ورزشکار، او و خانواده‌اش را تحت فشار قرار دهند و برای مهمان درباری برنامه‌های مفصلی برای بازدید از نقاط دیدنی و آثار باستانی شهر ترتیب می‌دهند. به هر ترتیب شهر برای استقبال آماده می‌شود؛ ولی جوان ورزشکار و پدرش همچنان مصمم هستند از شرکت در مراسم خودداری کنند...
به بازی علی نصیریان در فیلم روز باشکوه چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
به بازی علی نصیریان در فیلم ترنج چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
۱۳۶۴
کفش‌های میرزا نوروز
"میرزا نوروز" بین مردم شهر بخاطر کفش‌های کهنه و پر وصله‌اش شهرت دارد و این کفش‌ها وسیله‌ای برای تخطئه و دست انداختن میرزا است. میرزا اهمیتی به مسخرگی‌های مردم شهر نمی‌دهد. ولی همسرش که تاب تحمل این وضعیت را ندارد او را ترک کرده و شرط بازگشت را خرید کفش‌های نو قرار می‌دهد. میرزا که همه توجهش معطوف مال‌اندوزی است، بدواٌ مقاومت کرده ولی سرانجام ناچار از خرید کفش نو می‌شود. ولی مشکل تازه‌ای پیدا می‌کند و آنهم دور کردن کفش‌های قدیمی است که هربار به صورتی به خود او بازمی‌گردد و گرفتاری و دردسری برای میرزا پدید می‌آورد و بالاخره میرزا در جریان جنایتی گرفتار دادخواهی و محکوم به مرگ می‌شود. روز اجرای حکم عکس‌العمل خانواده و کوشش هایشان جهت رهایی میرزا، او را متوجه محبت بی شائبه ایشان کرده و دستگیری قاتل اصلی سبب رهائی میرزا می‌گردد و میرزا که آزاد شده از حاکم تقاضا می‌کند به هر نحوی که می‌داند او را از شر کفش‌ها خلاص کند. حاکم دستور می‌دهد که کفش‌ها را در حضور مردم شهر بسوزانند و میرزا با دید و محبتی تازه با همسر و فرزندانش می‌رود که زندگی تازه‌ای را آغاز کند.
علی نصیریان | محمدعلی کشاورز | سعید امیرسلیمانی
به بازی علی نصیریان در فیلم کفش‌های میرزا نوروز چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
به بازی علی نصیریان در فیلم جاده‌های سرد چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
۱۳۶۳
کمال الملک
این گذری است بر بخش‌هایی از زندگی تاریخی "محمد غفاری" ملقب به "کمال الملک" نقاش بزرگ معاصر، "کمال الملک" در ده "قله" از توابع کاشان به دنیا آمد. در ده سالگی عازم تهران شد و در مدرسه دارالفنون نزذ استادان وقت هنر نقاشی را فرا گرفت. ناصرالدین شاه قاجار که هر ساله دارالفنون را بازدید می‌کرد به محمد غفاری برمی‌خورد و او را به نقاشخانه کاخ گلستان می‌برد. کمال الملک جوان در دربار قاجاری فرصت می‌یابد که هنر خود را به تکامل برساند و در عین حال شاهد جنایات دربار قاجاری باشد. در دوران مظفرالدین شاه به فرنگ می‌رود. قصد سفری است برای تکمیل و آموزش هنری. لیکن نقاش می‌داند که ره توشه‌اش به میهن عسل است یا حنظل. در اوان دوران مظفرالدین شاه به ایران بازمی‌گردد و تحمل فساد درباری نمی‌کند، راهی عتبات عالیات می‌شود. اوج گیری انقلاب مشروطیت او را به وطن بازمی‌خواند. بعد از اعلام مشروطیت مظفرالدین شاه درمی‌گذرد و کمال الملک که درباری را رها می‌کند و در مقابل توصیه رضا شاه نیز ایستادگی می‌کند و تبعید ارمغان دوران کهولت اوست. کمال الملک به سال 1318 در نیشاپور به سن 96 سالگی درمی‌گذرد.
به بازی علی نصیریان در فیلم کمال الملک چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰
فعالیت حرفه‌ای
به بازی علی نصیریان در فیلم فصل خون چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۰ /۱۰
۰