فاضل نظری

شاعر
۰
شما
۱۰/ ۸.۳
۷
سلبریتی‌های مشابه
سنایی فخرالدین عراقی حافظ رضا امیرخانی علی سعیدی محمود دولت‌آبادی فریدون مشیری مصطفی رحماندوست بابا طاهر
دنبال کنندگان
۰ نفر
صفحات فاضل نظری
فعالیت حرفه‌ای
۱ فروردین ۱۳۹۵
کتاب
نظری در «کتاب» با استفاده از زبانی نرم و روان توانسته است مضامین بلندی را بازآفرینی کند که به لحاظ زبانی بیشتر شبیه به مجموعه شعر قبلی او یعنی «ضد» است. البته نباید از این نکته نیز غافل شد که «کتاب» نیز همچون دیگر آثار این شاعر، بیشتر از آن که در پی کشف‌های زبانی و بازی با واژگان باشد، به دنبال بیان مفاهیمی عمیق است که به نشانه‌هایی آشنا از زندگی که به نظر می‌رسد در زمانه ما روبه فراموشی است، می‌پردازد.
به سروده‌های فاضل نظری در کتاب کتاب چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۷.۰ /۱۰
۲
فعالیت حرفه‌ای
۱ فروردین ۱۳۹۲
ضد
«ضد» پس از سه‌گانه‌ی گریه‌های امپراطور، اقلیت و آن‌ها، چهارمین مجموعه اشعار فاضل نظری سی و چهار ساله است و پنجاه و یک غزل او را در بر گرفته است. در پشت جلد کتاب متنی با امضای شاعر نقش بسته که «من ضدی دارم/ آن‌قدر فریب‌کار که آن را/ «خود»پنداشته‌ام/ حالا/ من از خود برای تو شکایت آورده‌ام» می‌باشد و همانگونه که از آن دو جمله برمی‌آید، شاعر اینبار سفری دارد به عالم خویش و شعرهایش از عناصر بیرونی رها شده و به دنیای درونی‌اش رسیده و به دنبال شناخت خودش است که این خودشناسی با نگاه به حدیث «من عرف نفسه فقد عرف ربه» خداشناسی را در پی دارد: به فکر هیچ‌کسی جز خودت مباش ای دل که خودشناسی تو جز خداشناسی نیست صفحه ۱۷
به سروده‌های فاضل نظری در کتاب ضد چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۹.۰ /۱۰
۱
فعالیت حرفه‌ای
۱ فروردین ۱۳۹۰
گزیده اشعار
به سروده‌های فاضل نظری در کتاب گزیده اشعار چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۹.۰ /۱۰
۱
فعالیت حرفه‌ای
۱ فروردین ۱۳۸۸
آن‌ها
مجموعه‌ شعر «آن‌ها» سروده‌ی «فاضل نظری» شاعر نام‌آشنای معاصر است. این مجموعه ۵۱ غزل را دربردارد. آن مغرور، سربه‌هوا، اقلیت، آن دیگر مغرور، رازدان، آن دو برادر، قفس باز، پژواک، همگی لیلی یک مجنونیم، کبوترانه، اشک روی نقاشی، تردید یقینی، دست خداحافظی و... عنوان تعدادی از اشعار این مجموعه است. «شعرش به رغم قدرتمندی و توانایی‌های شاعر، مجالی برای خودنمایی و تکلف کلمات باقی نمی‌گذارد. شعری که میعادگاه همین کلمات آشنا و دردهای همیشه است، با این همه کلماتش بوی تکرار نمی دهد و ملموس بودن عشق‌هایش رنگ ابتذال نمی‌گیرد. فاضل نظری در شعرهایش نه آن گونه در قید لفاظی های پیچیده است که تنها به صرف تن دادن به نظام‌مندی های شعر کلاسیک موضوع را به حال خویش رها کند و نه آنچنان در دام معناگرایی‌های شعارگونه می‌افتد که دلنشینی لحن و زیبایی قالب را از یاد ببرد. مجموعه آن‌ها جمعی بین احساس و اندیشه است و نسبت به کتاب‌های قبلی شاعر ابتهاج و شادی بیشتری دارد و غم جان مایه آن نیست. اگر چه تعریف ویژه ای برای موضوع غم نمی‌توان قائل شد.» کتاب حاضر را انتشارات «سوره مهر» منتشر کرده است.
به سروده‌های فاضل نظری در کتاب آن‌ها چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۹.۰ /۱۰
۱
فعالیت حرفه‌ای
۱ فروردین ۱۳۸۵
اقلیت
فهرست مطالب عشق سلوک خواب شهریور پری‌خانه سرگردان قناعت دلتنگ ناگزیر توبه هبوط خاطره سفر بی‌من راز شوکران چشم او روشن فراموش‌خانه حلّه پرواز ناامید تقدیر گریه‌های امپراتور خلوت بی‌نیاز رسوا دنیا یهودا زندگی روزهای بی‌بهار مقصد خورشید و شام‌ تار سرنوشت آزردگان قرارهای بی‌قرار تماشا پادشاه میهمانی
به سروده‌های فاضل نظری در کتاب اقلیت چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۸.۰ /۱۰
۱
فعالیت حرفه‌ای
۱ فروردین ۱۳۸۲
گریه‌های امپراتور
کتاب « گریه های امپراتور » نوشته فاضل نظری انتشار سوره مهر به عنوان یکی از کتاب های پرفروش طرح تابستانه کتاب در تابستان امسال مطرح شد.
به سروده‌های فاضل نظری در کتاب گریه‌های امپراتور چه امتیازی می‌دهید؟
۰
شما
۹.۰ /۱۰
۱