مصاحبه با ۱۵ هزار نفر برای انتخاب بازیگران سریال «سلمان فارسی»
تصویربرداری سریال سلمان فارسی به کارگردانی داوود میرباقری اوایل تابستان ۹۸ کلید می‌خورد.

مرتضی میرباقری در حاشیه بازدید از مراحل پیش تولید سریال سلمان فارسی گفت: پس از گذر از فاز صفر، مرحله پیش تولید سریال الف. ویژه «سلمان فارسی» در نشستی با حضور ریاست سازمان صداوسیما و آقای داوود میرباقری و دیگر عوامل سریال آغاز شد.

وی افزود: این مجموعه تلویزیونی سه بخش عمده دارد؛ یک بخش در ایران باستان، بخشی دیگر در روم و بیزانس و بخش آخر مربوط به حجاز است. در واقع این سریال شامل سه مرحله از زندگی سلمان فارسی است که از دوران کودکی او تا زمان رحلت پیامبر اکرم (ص) را در برمی گیرد.

وی با اشاره به تجربه نخست تلویزیون در پرداختن به ایران باستان با ساخت این سریال ادامه داد: ما تجربه سریال سازی در دوره اسلامی را داریم؛ در «مختارنامه» با لوکیشن‌های آن دوران آشنایی داریم و یا لوکیشن‌های سینمایی «محمد رسول الله (ص)» اثر مجید مجیدی تقریباً آماده است که علاوه بر آن‌ها برای ساخت این سریال نیازمند بازسازی دکور مدینه هستیم.

معاون رئیس سازمان صداوسیما در امور سیما افزود: برای دوره بیزانس نیز عوامل سریال از کشور‌هایی همچون ارمنستان و کلیسا‌هایی که مربوط به آن قرن است، بازدید داشته اند. بخشی از کلیسا‌های بیزانس در کشور مراکش تصویربرداری خواهد شد و البته برخی از کلیسا‌ها هم که در نقاط مختلف ایران وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میرباقری گفت: برای ساخت یک سریال پس از نوشته شدن متن باید لوکیشن‌ها انتخاب شود؛ سپس باید کارگاه‌هایی فراهم شوند تا لباس، ابزار و ادوات دوره‌های زمانی و سایر آکسسوار‌های نیز آماده سازی شود.
وی با اشاره به اینکه «سلمان فارسی» عظیم‌ترین سریالی است که در ایران ساخته می‌شود، تصریح کرد: اقدام دیگری که اکنون به موازات این فعالیت‌ها در حال انجام است؛ شناسایی بازیگران است. تخمین زده شده است که برای انتخاب بازیگران باید حدود ۱۵ هزار بازیگر مورد مصاحبه قرار گیرند. بر این اساس می‌توانیم بگوییم تمام مقدمات لازم برای آغاز تصویربرداری از اوایل تابستان ۹۸ در حال فراهم شدن است.

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که در این باره نظر می‌دهید.